Жителям 2-поверхівки Дніпра надійшла квитанція на тепло: 4-5 тисяч з кожної квартири

Великих морозів ще й не було, а вже відправлені квитанції з чималими сумами за послуги опалення. Якщо більш точно, то такі платіжки отримали жителі будинку №154 та №160 по вулиці Сибірській. Далі на dnipro.one.

Більш, як 100 мешканців 2-х поверхових будинків по вулиці Сибірській вийшли на протестуючий мітинг. Їх обуренню немає меж, боргів за опалення не мають, але отримали квитанції із сумами, які вдвічі більше, ніж були раніше -тепер стають злісними боржниками, бо можливості сплатити такі захмарні суми не мають змоги.

В минулому році жителі 2-х поверхових будинків по вищезазначеній вулиці оплачували 47 гривень за опалення одного квадратного метру. Пенсіонери старанно слідкували, аби своєчасно оплачувати нараховані платіжки, тому заборгованостей до цього не мали. А від тепер сума до сплати зросла практично вдвічі – до 80 гривень.

Мешканці будинків намагалися з’ясувати, на підставі якого документу зросла вартість. При зверненні до компанії постачальника тепломережі та в мерію на гарячу лінію – результатів немає. Звідкіля взявся тариф 80 гривень нікому не відомо.

Раніше стало відомо, що жителі саме цих будинків повинні перейти на індивідуальне опалення в термін до 2023 року, мешканці готуються до таких змін, але не змозі оплачувати по 4-5 тисяч гривень на місяць.

Помічниця директора КП «Теплоенерго» Анастасія Сухіна пояснила, що в подальшому буде непідйомний тариф для будинків з малою кількістю поверхів будування. До того ж, будинки по вулиці Сибірській 154 та 160 не мають приладу обліку, тому нарахування відбувається, згідно Постанови Кабінету Міністрів № 830 та Методики № 315 щодо розподілення між всіма споживачами.

Шляхи вирішення проблеми

В КП «Теплоенерго» пояснили, що рахунки ніхто не скасує, за будинком № 160 є заборгованість – 206 тисяч гривень. Все треба сплатити, а вже потім можна відключитись і зиму провести без централізованого опалення.

Для термінового відключення потрібно зібрати заявки від всіх мешканців. В даній ситуації жильці кожної квартири можуть надати офіційний документ зі зверненням про відключення від центрального опалення і не чекати 2023 року.

У разі термінового відключення мешканці змушені будуть проживати в помешканнях без опалення, встановлення автономного електрообігріву коштує не менше, ніж 30 тисяч гривень. Таких коштів у пенсіонерів немає, а якщо вмикати звичайні обігрівачі – не витримає стара проводка. Вирішити самостійно таку проблему мешканцям будинку не під силу.

More from author

Гаджети убік: як захопити дитину активним відпочинком на свіжому повітрі

Сучасне покоління дітей зростає в епоху тотальної цифровізації. Смартфони, планшети, комп'ютерні ігри та різноманітні соціальні мережі стали невід'ємною частиною їхнього повсякденного життя. З одного...

Перекваліфікація дорослих у Дніпрі: путівник програмами навчання для зміни кар’єри

Минули часи, коли диплом гарантував роботу та гідну зарплату. У багатьох сучасних українців цей документ припадає пилом на полиці, тоді як люди заробляють на...

Ефективність бізнесу від “Нової Пошти”: реальний досвід підприємців 

Бізнесмени Дніпропетровщини часто подають у запит “вакансії освіта Дніпро”, і ці пошуки – не заради теорії. Коли справа вже розкручена, власника більше хвилює, чому...
...