В яких умовах утримують затриманого Артемія Рябчука у Дніпрі?

Вчора омбудсмен Людмила Денісова приїхала до Дніпра для того, щоб переконатися у належному утриманні Нацгвардійця Артемія Рябчука. Більше на dnipro.one.

8 лютого уповноважена Верховною Радою України із захисту прав людини Людмила Денісова попрямувала до Дніпровської установи виконання покарань № 4, що знаходиться по вулиці Надії Алексєєнко. Після візиту омбудсмен заявила про те, що Артемій Рябчук не скаржився на погані умови утримання у СІЗО, а також переконав у тому, що не відчуває жорстокого поводження відносно себе.

Зі свого боку Людмила Леонтьєвна зазначила, що умови утримання під вартою нацгвардійця Артемія Рябчука відповідають всім нормам. Також омбудсмен додала, що це вже повторний візит, раніше було виявлено безліч порушень, які стосувалися виключно умов утримання ув’язнених.

Деталі трагедії на “Південмаш”

Нагадаємо, що 27 січня о 3 годині 40 хвилин ранку військовослужбовець Національної гвардії Артемій Рябчук на території заводу «Південмаш» розстріляв варту своїх товаришів по службі, а також ІТЗО-оператора: п’ятеро людей від отриманих поранень померли, а ще п’ятеро – отримали поранення різного ступеня тяжкості та були екстрено доставлені до лікарні імені Мечникова.

У цей період хлопець перебував у тривожній групі, яка передбачає видачу солдатам автоматів Калашникова, чим військовослужбовець і скористався. У момент своєї першої дачі показань на відеокамеру Артемій Рябчук зізнався, що він скористався тим, що автомати зберігалися у ставниці, які за фактом не були замкненими, а також прихопив ще 2 магазини по 10 набоїв. Після заряду автомата Калашнікова першим магазином він одразу розстріляв військовослужбовців, які перебували у збройній кімнаті. Після цього поранив ІТЗО-оператора, при спробі виходу за територію заводу Артемій пострілом у голову вбив жінку, що сиділа на КПП. На жаль, у момент героїчного опору жінка всіляко перешкоджала виходу злочинця за територію заводу на цивільну територію, чим поплатилася найціннішим – життям.

На даний момент суд обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою Артемія Рябчука без права внесення застави. Ув’язнений на території СІЗО №4 пробуде до 27 березня.

У соціальній мережі користувачі розділилися на думці, багато хто підтримав Рябчука, вважаючи, що це він виявився жертвою «нестатутних» відносин під час служби. Прибічники Артемія збирали гроші на їжу, одяг та адвоката для представлення інтересів та захисту в суді.

More from author

Гаджети убік: як захопити дитину активним відпочинком на свіжому повітрі

Сучасне покоління дітей зростає в епоху тотальної цифровізації. Смартфони, планшети, комп'ютерні ігри та різноманітні соціальні мережі стали невід'ємною частиною їхнього повсякденного життя. З одного...

Перекваліфікація дорослих у Дніпрі: путівник програмами навчання для зміни кар’єри

Минули часи, коли диплом гарантував роботу та гідну зарплату. У багатьох сучасних українців цей документ припадає пилом на полиці, тоді як люди заробляють на...

Ефективність бізнесу від “Нової Пошти”: реальний досвід підприємців 

Бізнесмени Дніпропетровщини часто подають у запит “вакансії освіта Дніпро”, і ці пошуки – не заради теорії. Коли справа вже розкручена, власника більше хвилює, чому...
...